6 pozitivních účinků parní sauny

Parní sauna je jedničkou mezi nástroji, co se týče pozitivních účinků na tělo. Připravili jsme si si pro vás  hned několik benefitů parní sauny, za které vám bude vděčné vaše tělo i vaše mysl.

Parní sauna má unikátní účinky.

Parní sauna má unikátní účinky.

Co pro vás dokáže parní sauna udělat?

  1. Uvolní napětí – díky příjemnému teplu parní sauny dokáže vaše tělo perfektně zrelaxovat a uvolnit jakékoli fyzické napětí. Zejména nervová zakončení a svaly jsou kompletně prohřáté a dokáží se uvolnit. Parní sauny dokáží také zmírnit bolest šlach a působí pozitivně i na migrénu či běžné bolesti hlavy.
  2. Sníží stresdíky vyšší teplotě dokáže vaše tělo zvýšit tvorbu endorfinů, které vás navedou na příjemnou hladinu. Endorfiny dokáží závratnou rychlostí redukovat stres a doslova zbavit tělo napětí. Proto je běžné, že se po saunování cítíte uvolnění a „volný“. Je to právě díky endorfinům a saunovému teplu.
  3. Pomůže při hubnutí – nejen parní sauna, ale jakákoli saunová místnost, dokáže razantně zvýšit pocení. Pokud budete saunu navštěvovat pravidelně a dodržovat přitom cyklus (čas strávený v sauně a mimo saunu), parní sauna vám napomůže při snižování váhy. Zejména pokud se jedná o přebytečné tekutiny a vodu.
  4. Zprůchodní dýchací cesty– díky tomu, že je teplo v parní sauně dostatečně vlhké, dokáže sauna okamžitě zprůchodnit vaše dýchací cesty tím, že uvolní svalstva kolem krku a plic. Hned po vstupu do parní sauny můžete ucítit, že se vám snadněji dýchá. Tento pozitivní účinek je vítán zejména u lidí s dýchacími potížemi.
  5. Léčí kardiovaskulární nemoci – v parní sauně vaše tělo reaguje na vlhkost a zvýšené teplo stejně, jako by reagovalo na nenáročné cvičení. V praxi to znamená, že se vaše srdeční aktivita zvýší, což napomůže při svalové činnosti a dělá vaše tělo silnějším a odolnějším vůči kardiovaskulárním chorobám.
  6. Relaxuje tělo po cvičení – svaly musí být stejně uvolněné před cvičením, tak i po samotné zátěži. Během cvičení se jednotlivá svalová vlákna trhají. Právě to způsobuje bolest, kterou člověk pociťuje na druhý den. Díky parní sauně se však svalová vlákna dokáží regenerovat rychleji a tím pádem dochází i k většímu svalovému přírůstku.

Měli jste možnost si přečíst hned několik účinků parní sauny, ve skutečnosti je jich ještě mnohem více. Jaké máte vy zkušenosti s parní saunou? Zjistili jste, že vaše tělo pozitivně reaguje na tento druh sauny? Podělte se s námi o své zkušenosti.

Pokud vás zajímá, proč si vůbec dopřát parní saunu, přečtěte si náš článek na toto téma.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *