Benefity parní sauny

Parní sauna má hlubokou tradici v antickém Římě, později se dostala do Arabské říše odkud si našla cestu přímo do Evropy.

Nicméně za poslední roky stoupla popularita parní sauny i v našich končinách. Nejen wellness nebo fitness-centra mají vlastní parní sauny. Už i běžné domácnosti si dopřejí tuto relaxační místnost přímo u sebe doma.

Tento článek se podívá na několik důvodů, proč si vůbec parní saunu pořídit, či ji navštěvovat.

Fyzická i psychická relaxace

Pokud vstoupíte do parní sauny, nacházíte se v ovzduší se skoro 100% vlhkostí a příjemnou teplotou kolem 45 stupňů Celsia.

Nejen vaše dýchací cesty, ale i vaše svalstvo či mysl vám po návštěvě parní sauny poděkují. Díky tomu, že parní sauna nedosahuje tak vysoké teploty jako jiné sauny, zvládne ji téměř jakýkoliv organismus. Pokud se rozhodnete dosáhnout co nejlepších účinků parní sauny, doporučujeme vám střídat pobyt v sauně a mimo saunu v pravidelných intervalech.

Takovéto teplotní změny vedou ke zlepšení běžné obranyschopnosti, a to hlavně v zimních měsících. Návštěvy parní sauny a pravidelné střídání cyklů perfektně prokrví vaše svalstvo, které bude následně moci plnohodnotně regenerovat a zároveň si odpočinout v příjemném prostředí.

Všimněte si typické mozaiky, kterou najdete jedině v parní sauně.

Všimněte si typické mozaiky, kterou najdete jedině v parní sauně.

Není vůbec neobvyklé, pokud se po návštěvě parní sauny cítíte maximálně uvolnění. Občas až natolik, že se vám chce si jednoduše lehnout do postele a spát. Právě díky ojedinělému prostředí v parní sauně se vaše tělo umí dokonale uklidnit a uvolnit.

Pokožka je během saunování očištěna od přebytečných látek a škodlivin a její póry se otevírají. Tento proces čištění je typický zvýšeným pocením a to hlavně díky vyšším teplotám v sauně.

Díky úplnému fyzickému pohodlí je schopna relaxovat i vaše mysl. Klid a ticho velmi dobře působí na mentalitu člověka. Doporučujeme občas během saunování použít vonné esence, které dotvářejí atmosféru v sauně a mají pozitivní vliv i na lidské smysly.

Co dělá benefity parní sauny tak unikátní?

Na rozdíl od finské sauny má parní sauna nižší teplotu. Právě díky nižší teplotě je lépe snášena řadou organismů a dovoluje pravidelnější střídání cyklů. Vaše tělo neprochází tak velkými teplotními šoky, a proto se dokáže lépe přizpůsobit.

Díky vysoké vlhkosti vzduchu je parní sauna ideální k inhalaci léčebných bylinek či esenciálních olejů. Oproti infrasauně a finské sauně působí tedy více relaxačně a je vhodnější k prohřátí těla a zlepšení prokrvení.

Parní sauna je absolutním unikátem i ve světě saunového designu. Na rozdíl od typických saun, vyrobených ze sušeného dřeva, je parní sauna vykládaná krásnou mozaikou, kterou si v některých případech můžete přizpůsobit vašemu vkusu.

Přesvědčil vás tento článek, že je parní sauna právě pro vás? Nebo máte ještě otázky, na které hledáte odpovědi? Kontaktuje nás a my vám rádi zodpovíme na jakékoliv vaše dotazy!

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *