Vytápění parní sauny

Parní sauna je známá svou vysokou vlhkostí. Právě kvůli této unikátní vlastnosti je vytápění řešeno jinak než v případě finské sauny, nebo infrasauny. Parní generátor dokáže spolehlivě vytopit parní saunu. Jak si však vybrat ten správný parní generátor?

Jak vybrat parní generátor? Který je nejvhodnější pro vás?

Funkčnost a komfort parní sauny úzce souvisí právě s výběrem parního generátoru. Mezi špičku se řadí výrobci HARVIA, Hygromatik nebo Helo. Hlavní funkce parního generátoru je vytvořit ideální podmínky v parní sauně – vlhkost, teplotu a čerstvost páry.

Na začátek je třeba vědět, že existují 2 typy generátorů páry:

  1. Elektrodový generátor páry- Tyto generátory dokáží pomocí elektrod ohřát vodu tak, aby se odpařovala. Elektrická vodivost a kvalita vody však přímo ovlivňují funkčnost elektrodového generátoru páry.
  2. Spirálový generátor páry – Pro vlastní ochranu a prodloužení životnosti bývají některé parní generátory vybaveny systémem spirál. Ty, mimo jiné, mají za úkol efektivně vyhřát parní saunu.

Absolutním unikátem jsou generátory solné mlhoviny. Ty dokáží díky ultrazvuku vytvářet jemné částice, které se dostanou do vašeho dýchacího systému. Využití soli v parní sauně má zároveň pozitivní účinky na celkovou dýchací soustavu člověka. Nepochybně je velkou výhodou i nižší cena oproti jiným zařízením.

Nyní již ovládáte základní znalosti. Můžeme se tedy společně podívat na výběr nejoblíbenějších generátorů, které jsou nejčastěji používány v rodinných saunách.

HARVIA – Klasika přímo z Finska

Finská značka HARVIA se pyšní vysokou kvalitou v rámci všech odvětví saunování. V případě generátorů páry se může pochlubit řadou Helix a Helix Pro.

 Harvia Helix a Helix Pro mají pěkný design a zároveň jsou velmi spolehlivé

Harvia Helix a Helix Pro mají pěkný design a zároveň jsou velmi spolehlivé

Zdroj: dladachi.ru

Řada HARVIA Helix patří mezi kompaktní a jednoduché generátory páry. Díky snadnému manipulování je Helix jednoduchý na instalaci, a to dokonce i v menších prostorech.

Pomocí sofistikovaného ovládacího systému dokážete intuitivně měnit množství páry, vůni (při použití aromy), osvětlení nebo ventilátor.

HARVIA Helix dokáže vytopit jakoukoliv saunu. Důležité je vybrat si parní generátor se správným objemem kW (platí, že 5,7 kW stačí pro běžnou rodinnou saunu, generátor páry o objemu 30 kW je vhodný pro komerční sauny a vytížená wellness centra).

Zpravidla při zakoupení dostanete i trysky pro vyústění páry, regulátor s dotykovou jednotkou, přetlakový ventil a manuální vypouštěcí ventil.

Parní generátor rady Helix a Helix Pro jsou správným řešením pro ty, kteří hledají jednoduchost, bezproblémový provoz a spolehlivost.

Helo – nejnovější technologie v saunování

Společnost Helo vsadila na moderní technologie a stala se oblíbenou díky generátorům páry s označením T-Series. Jde sice o designově chudší parní generátor, ale se spoustou užitečných funkcí.

Designově generátor páry od Helo nemá čím překvapit. Na druhé straně zaujme funkcemi

Designově generátor páry od Helo nemá čím překvapit. Na druhé straně zaujme funkcemi.

Zdroj: helo.co.uk

T100 je nejnovější přírůstek firmy Helo, o kterém firma říká, že „je něco jako i-Phone pro Apple“.

Právě ovládací centrum řady T100 je jádrem generátoru. Jednou ze zajímavých funkcí je například rozpoznání pohybu v sauně, při kterém se ovládání zapne. Samozřejmostí je časovač, nastavitelnost teploty a desítky dalších funkcí, které se dají ovládat dotykovým panelem.

Díky zvýšené efektivnosti dokáže Helo T100 v sauně neustále udržovat čerstvou páru. Poté, jak nastavíte požadovanou teplotu, pracuje generátor páry na maximum, jakmile dosáhne požadované podmínky, sníží svou výkonnost a tím dokáže ušetřit energii.

Helo vsadilo na svůj tradiční design. V případě funkcí se však tradicím vyhýbá a přichází s perfektní technologií

Helo vsadilo na svůj tradiční design. V případě funkcí se však tradicím vyhýbá a přichází s perfektní technologií.

Zdroj: helo.co.uk

Po namáhavém dni můžete přijít domů a vaše sauna již bude připravena. Moderní ovládací panel se propojí se smartphonem a následně můžete generátor jednoduše ovládat na dálku.

Zajímavým doplňkem je také stereo soustava, kterou vyrábí přímo firma Helo.

Generátor páry T100 je plný funkcí, které zaručí komfort, designově však zaostává. Je tedy lahůdkou pro lidi, kteří hledají širokou škálu funkcí v jednoduchém obalu.

Hygromatik – šetří prostor, je efektivní a bezpečný

CompactLine je název generátorů páry od firmy Hygromatik. Jak samotný název říká, tyto vyvíječe páry jsou kompaktní a místo si najdou i ve stísněných podmínkách.

CompactLine má dosud 9 velikostí a Hygromatik se skutečně snaží, aby si jejich generátor mohl dovolit každý. Bez ohledu na velikost sauny.

Bezpečnost a efektivnost jsou základní prvky, na které se společnost při tvorbě svého generátoru soustředila. Důkazem úspěchu je několik certifikátů, které si v této oblasti CompactLine vysloužil.

Designově CompactLine nevyniká. Jeho cíl je v efektivitě a kvalitě páry, kterou generátor produkuje

Designově CompactLine nevyniká. Jeho cíl je v efektivitě a kvalitě páry, kterou generátor produkuje.

Zdroj: saunahaus.com

V případě Hygromatik je použita technologie elektrodových generátorů. Právě proto společnost dokáže zaručit vždy čerstvou a čistou páru bez jakýchkoliv nechtěných minerálů.

CompactLine potěší každého, komu vyhovuje jednoduchý provoz a dobré záruční podmínky. Zároveň si však přijde na své i návštěvník sauny, který dbá na hygienu a kvalitu páry.

Tylö – menší rozměry s jednoduchým ovládáním

Pokud jste se dočetli až sem, už jste určitě zjistili, že generátory páry se snaží být zpravidla kompaktní a velmi jednoduché na použití. Výjimkou není ani výrobce Tylö, který je reprezentován řadou STEAM VB.

Tylö se pevně drží svého designu. Zredukoval však velikost generátoru ve prospěch fungování

Tylö se pevně drží svého designu. Zredukoval však velikost generátoru ve prospěch fungování.

Zdroj: tylo.com

Přestože má společnost několik alternativ vyvíječů páry (STEAM VA a STEAM GENERATOR PRO) je to právě STEAM VB, který patří do rodinných saun.

Vyniká menším obsahem vody, se kterým ale zachází efektivně a bezproblémově vytvoří dostatek páry. Redukce objemu vody v generátoru znamená i kratší čas ohřevu.

Kontrolní panel s označením CC300 reguluje vlhkost i teplotu. Během celého saunování zajistí příjemné saunové prostředí.

Ve finále si STEAM VB ponechává klasický design ve znamení Tylö . Na druhé straně přichází s efektivnějším řešením generátoru s jednoduchým ovládáním kontrolního panelu.

Parní generátor – jak vybrat ten správný?

Výběr vyvíječů páry, o kterých jste se mohli dočíst, by měl být jenom orientačním bodem při vašem rozhodování.

Je mnoho generátorů, které jsou určeny pro komerční použití a v rodinné sauně prostě nenajdou využití.

Pokud však zvolíte příliš slabý generátor, nikdy plnohodnotně nevyužijete vaši saunu.

V praxi platí, že rada odborníka je k nezaplacení.

Komfort v parní sauně přímo souvisí se správným výběrem generátoru páry. Nenechte nic náhodě a poraďte se s odborníky

Komfort v parní sauně přímo souvisí se správným výběrem generátoru páry. Nenechte nic náhodě a poraďte se s odborníky.

Zdroj: ccbarbeach.com

Komentáře jsou uzavřeny.