Čím se liší parní sauna od jiných saun?

Parní sauna, stejně jako suchá sauna, mají společnou jednu vlastnost – díky zvýšené teplotě přinutí vaše tělo k pocení.

Dělají to však jiným způsobem a mají úplně jiné účinky, vytvářené právě jejich unikátním prostředím.

Jaké specifické účinky má parní sauna, které ji odlišují od jiných druhů saun?

Vysoká vlhkost vzduchu

V parní sauně dosahuje vlhkost vzduchu někdy až závratných 100%. Takto vysoká vlhkost dokáže být velmi přínosná pro lidi s dýchacími problémy. Jde tak o vlastnost, kterou nenajdete v žádné jiné sauně.

Parní sauna je také vynikajícím léčitelem pokožky. Vzhledem k vysoké vlhkosti hydratuje pokožku a otevírá póry, díky čemuž se pokožka dokáže efektivně zbavit škodlivých látek.

Na druhé straně se ve vlhkém prostředí rychleji množí bakterie, proto doporučujeme, abyste dbali na hygienu a pravidelně se o saunu starali. Pokud navštěvujete wellness centrum s parní saunou, také se ujistěte, že je sauna hygienicky ošetřena.

Atmosféra parní sauny

Samotná atmosféra parní sauny z ní dělá unikát. Příjemné teplo, vlhký vzduch a jemná pára, všude kam se podíváte, dokážou vaše smysly okamžitě uklidnit a uvolnit jakékoli napětí. Pro některé je parní sauna ta jediná alternativa relaxace.

Suchá sauna má také svou jedinečné atmosféru, ale ne každému vyhovuje. Nízká vlhkost vzduchu a vyšší teplo ovlivňuje lidský organismus zcela jinak, a proto je i pocit z ní a samotná atmosféra finské sauny velmi jedinečná.

Jakou saunu si vybrat?

Je velmi náročné říci, která sauna je lepší. Ve skutečnosti neexistuje něco jako lepší či horší sauna.

Jak bylo v článku již zmíněno, každé tělo je jiné a vyhovují mu jiné podmínky. Abyste měli při výběru sauny jasno, doporučujeme vám vyzkoušet jak suchou, tak i parní saunu. Takovým způsobem se nepřipravíte o zážitek ze žádné sauny.

Nedávno jsme pro vás připravili článek o unikátních účincích parní sauny. Pokud zvažujete tuto saunovou alternativu, určitě si náš článek přečtěte.

Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *