Saunou proti rakovině …

Už američtí indiáni se pravidelně podrobovali svým rituálům, které často spočívaly v takzvaných teplotních léčbách. Tyto léčby, i když nebyly jakkoli vědecky podložené, dokázaly napomáhat indiánům při boji s různými onemocněními, ale také v boji s rakovinou

Jak je to možné?

Jediným způsobem, kterým dokáže náš organismus dostat teplo (a různé škodlivé látky) z našeho těla ven, je pocení. Tělu je možné napomoci při zbavování se tepla jedině stimulací mechanismu pocení. I když si to lidé častokrát neuvědomují, většina škodlivých látek se dostane ven z těla právě přes pokožku. A právě tento fakt napomáhá při léčbě a prevenci rakoviny. Jak přesně?

Jen málokdo ví, že parní sauna dokáže být férovým soupeřem tak zákeřné nemoci.

Jen málokdo ví, že parní sauna dokáže být silným soupeřem tak zákeřné nemoci.

Proces je jednoduchý, ale zároveň vyžaduje dostatečnou disciplínu. Je potvrzeno, že pravidelným vystavováním těla vysokému teplu, v rozumném časovém intervalu, dokáže člověk stimulovat své tělo tak, aby se zlepšila schopnost zbavování se toxinů. A nejen, že se stimulací dá tato schopnost zlepšit, ale při bezchybné disciplíně dokonce několika-násobně zrychlit.

A to v konečném důsledku znamená minimalizaci rakovinotvorných buněk v těle.

To jako sauna dokáže eliminovat rakovinové buňky v těle?

Tím, že saunové teplo dokáže pronikat hluboko pod kůži, zejména v případě infrasauny, jsou rakovinotvorné buňky vystaveny takové úrovni tepla, které jednoduše nedokážou přežít. Dr. Irvin Sahni, který se věnuje právě léčbě rakoviny,říká:

„Normální buňky mají schopnost odolat a přežít ve vyšších teplotách díky jejich anatomii. Na druhou stranu rakovinotvorné buňky tuto schopnost nemají, a tedy nedokážou v takovém prostředí přežít.“ Z tohoto tvrzení vyplývá, že pravidelnou návštěvou sauny dokážete selektivně ničit a minimalizovat buňky rakoviny, ale zároveň nepoškozujete své zdravé buňky.

Pokud vás zajímají unikátní pozitivní účinky parní sauny, přečtěte si článek s názvem – 6 pozitivních účinků parní sauny.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *